Twenty Ten 1.2 - en to gl translation catalogue (80 entries)

en: Return to %s
gl: Voltar a %s

en: <span class="%1$s">By</span> %2$s
gl: <span class="%1$s">Por</span> %2$s

en: View all posts by %s
gl: Ver tódolos artigos de %s

en: <span class="%1$s">Published</span> %2$s
gl: <span class="%1$s">Publicado</span> %2$s

en: Full size is %s pixels
gl: O tamano completo é de %s píxeles

en: Link to full-size image
gl: Enlazar a imaxe completa

en: Edit
gl: Editar

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
gl: Seguir lendo <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
gl: Páxinas:

en: Semantic Personal Publishing Platform
gl: Plataforma semántica de publicación persoal

en: Proudly powered by %s.
gl: Funciona con %s.

en: Category Archives: %s
gl: Histórico de categorías: %s

en: Archives
gl: Histórico

en: Tag Archives: %s
gl: Histórico de etiquetas: %s

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
gl: Este artigo está protexido con contrasinal. Introduza o contrasinal para ve-los comentarios.

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
gl[0]: Unha resposta a %2$s
gl[1]: %1$s respostas a %2$s

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
gl: <span class="meta-nav">&larr;</span> Comentarios máis vellos

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
gl: Comentarios máis novos <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
gl: Non se admiten máis comentarios.

en: Not Found
gl: Non atopado

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
gl: Desculpe, pero non podemos atopar-la páxina que solicita. Ó mellor pode buscala.

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
gl: <span class="meta-nav">&larr;</span> Artigos máis vellos

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
gl: Artigos máis novos <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
gl: Desculpe, pero non se atoparon resultados para o histórico solicitado. Ó mellor pode buscar un artigo relacionado.

[ctx: gallery category slug]
en: gallery
gl: galería

en: Permalink to %s
gl: Enlace permanente a %s

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
gl[0]: Esta galería contén <a %1$s>%2$s foto</a>.
gl[1]: Esta galería contén <a %1$s>%2$s fotos</a>.

en: View Galleries
gl: Ver galerías

en: More Galleries
gl: Máis galerías

en: View posts in the Gallery category
gl: Ver artigos na categoría Galerías

en: Leave a comment
gl: Deixar un comentario

en: 1 Comment
gl: 1 comentario

en: % Comments
gl: % comentarios

[ctx: asides category slug]
en: asides
gl: apartes

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
gl: <span class="%1$s">Publicado en</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
gl: <span class="%1$s">Etiquetado</span> %2$s

en: Primary Navigation
gl: Navegación primaria

en: Berries
gl: Bagos

en: Cherry Blossoms
gl: Frores de cereixa

en: Concave
gl: Cóncavo

en: Fern
gl: Fento

en: Forest Floor
gl: Chan de bosque

en: Inkwell
gl: Tinteiro

en: Path
gl: Camiño

en: Sunset
gl: Posta de sol

en: %s <span class="says">says:</span>
gl: %s <span class="says">di:</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
gl: O seu comentario está agardando ser moderado.

en: %1$s at %2$s
gl: %1$s ás %2$s

en: (Edit)
gl: (Editar)

en: Primary Widget Area
gl: Área de widgets primaria

en: The primary widget area
gl: A área de widgets primaria

en: Secondary Widget Area
gl: Área de widgets secundaria

en: The secondary widget area
gl: A área de widgets secundaria

en: First Footer Widget Area
gl: Primeira área de widgets de pé

en: The first footer widget area
gl: A primeira área de widgets de pé de páxina

en: Second Footer Widget Area
gl: A segunda área de widgets de pé

en: The second footer widget area
gl: A segunda área de widgets de pé de páxina

en: Third Footer Widget Area
gl: A terceira área de widgets de pé

en: The third footer widget area
gl: A terceira área de widgets de pé de páxina

en: Fourth Footer Widget Area
gl: A cuarta área de widgets de pé

en: The fourth footer widget area
gl: A cuarta área de widgets de pé de páxina

en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
gl: <span class="%1$s">Publicado o</span> %2$s <span class="meta-sep">por</span> %3$s

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
gl: Este artigo foi publicado en %1$s e etiquetado con %2$s. Garde o <a href="%3$s" title="Enlace permanente a %4$s" rel="bookmark">enlace permanente</a>.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
gl: Este artigo foi publicado en %1$s. Garde o <a href="%3$s" title="Enlace permanente a %4$s" rel="bookmark">enlace permanente</a>..

en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
gl: Garde o <a href="%3$s" title="Enlace permanente a %4$s" rel="bookmark">enlace permanente</a>.

en: Page %s
gl: Páxina %s

en: Skip to content
gl: Saltar ata contido

en: Author Archives: %s
gl: Histórico de autores: %s

en: About %s
gl: Sobre %s

en: Search Results for: %s
gl: Resultados de busca para: %s

en: Nothing Found
gl: Non se atopou nada

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
gl: Desculpe, pero non houbo coincidencias co seu criterio de busca. Ténteo de novo con outras palabras clave.

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
gl: Ver tódolos artigos de %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Daily Archives: <span>%s</span>
gl: Histórico diario: <span>%s</span>

en: Monthly Archives: <span>%s</span>
gl: Histórico mensual: <span>%s</span>

en: Yearly Archives: <span>%s</span>
gl: Histórico anual: <span>%s</span>

en: Blog Archives
gl: Histórico do blog

note: Description of the plugin/theme
en: The 2010 theme for WordPress is stylish, customizable, simple, and readable -- make it yours with a custom menu, header image, and background. Twenty Ten supports six widgetized areas (two in the sidebar, four in the footer) and featured images (thumbnails for gallery posts and custom header images for posts and pages). It includes stylesheets for print and the admin Visual Editor, special styles for posts in the "Asides" and "Gallery" categories, and has an optional one-column page template that removes the sidebar.
gl: O tema 2010 para WordPress é estiloso, personlaizable, sinxelo e lexible -- fágao seu cun menú personalizado, unha imaxe de cabeceira e un fondo. «Twenty Ten» («Vinte Dez») está preparado para usar ata seis áreas de widgets (dúas na barra lateral, catro no pé de páxina) e imaxes destacadas (miniaturas para artigos de galería e imaxes personalizadas para artigos e páxinas). Inclúe follas de estilo para a impresión e o Editor Visual de administración, estilos especiais para os artigos das categorías «Apartes» e «Galería», e ten un modelo de páxina opcional de unha soa columna que elimina a barra lateral.

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
gl: o equipo de WordPress

note: Tags of the plugin/theme
en: black, blue, white, two-columns, fixed-width, custom-header, custom-background, threaded-comments, sticky-post, translation-ready, microformats, rtl-language-support, editor-style, custom-menu
gl: negro, azul, branco, dúas columnas, ancho fixo, cabeceira personalizada, fondo personalizado, fío de comentarios, artigo fixo, traducido, microformatos, linguas de dereita a esquerda, estilo editor, menú personalizado
